Zakynthos – magiczna wyspa Grecji

grecja-zakynthosZakynthos oferuje moc atrakcji – ciepłe, piaszczyste plaże, czarujące swoim pięknem każdego, kto tu przybędzie; lazurowo-turkusowe wody Morza Jońskiego oraz gorący śródziemnomorski klimat, przyciągają na tę wspaniałą wyspę tysiące głodnych wrażeń turystów.

Zakynthos jest położoną na Morzu Jońskim, trzecią co do wielkości w archipelagu, wyspą jońską. Spragnieni słońca i wypoczynku wśród bajecznych widoków turyści powinni zawitać na jej południową część, natomiast osoby marzące o aktywnym wypoczynku najlepiej będą się czuły na zachodnim wybrzeżu, gdzie znajdują się błękitne groty oraz można odbyć obfitujący w niezapomniane wrażenia rejs, podczas którego każdy nasyci się zapierającymi dech w piersiach widokami.

Wyspa Zakynthos stwarza dobre warunki do uprawiania sportów wodnych, tj. snorkeling, windsurfing, żeglarstwo oraz kitesurfing. Na wyspie znajduje się jednak parę plaż, na których istnieje zakaz uprawiania innych sportów niż: pływanie oraz nurkowanie, ze względu na ich przynależność do parku narodowego.

Jeżeli chcesz nacieszyć swoje oko niezwykłym, rajskim krajobrazem, koniecznie wybierz się na przylądek Keri, gdzie znajduje się jeden z najpiękniejszych punktów widokowych. Można stąd podziwiać ostre, okazałe skały zanurzone w morskiej wodzie o niesamowitym kolorycie.

Jeśli jesteś miłośnikiem zwiedzania warto, byś wybrał się do kościoła Moni tis Panagias tis Anafonitrias, którego patronem był kiedyś Dionizos, zwolennicy sztuki będą natomiast zadowoleni z wyprawy do Muzeum Bizantyjskiego.

Niesamowita grecka przygoda

Wycieczki  do Grecji stanowią idealną opcję dla szukających przygody turystów. Jeżeli pragniesz się zrelaksować i wypocząć idealnym dla Ciebie kierunkiem będzie właśnie Zakynthos. Wczasy na tej bajkowej wyspie pozostaną na długo w Twojej pamięci.

Dodaj komentarz