Mykonos i ,,Mała Wenecja”

Mykonos to przede wszystkim przepiękne piaszczyste plaże, mnóstwo możliwości spędzania wolnego czasu, imprezowe zakątki i pyszna grecka kuchnia. Wyspa ta należy do archipelagu Cyklad i można tu skorzystać z niezwykle bogatej oferty noclegowej – od bardzo drogich hoteli, po nieco tańsze i mniejsze pensjonaty. Poza tym tutejsze miasta i miasteczka zapraszają do radosnej eksploracji.

Co warto zobaczyć na Mykonos?

Atrakcje wyspy Mykonos

Stolicą wyspy jest Chora, która składa się przede wszystkim z uroczych małych białych domków z barwnymi okiennicami w kwiaty. Domki te ulokowane są wzdłuż wąskich uliczek, co przypomina wspólnie ciekawy labirynt. Można tutaj łatwo zbłądzić, a stara część miasta nazywana bywa Małą Wenecją. Znajdują się tu zabytkowe domy, które ze względu na położenie nad samym morzem, są obmywane przez fale. Dodatkowo charakterystycznym elementem są tu również XVI-wieczne wiatraki.

Chora to także port pełen luksusowych jachtów oraz kolorowych łódek. Będąc w tym mieście warto również zwiedzić kilka muzeów, w tym muzeum morskie i muzeum archeologiczne oraz kościół Panagia Paraportiani. Ostatni budynek jest bowiem uważany za jeden z najbardziej urokliwych przykładów sakralnej architektury na Cykladach.

Oprócz stolicy Mykonos to także niezwykle malownicze wioski. Jedną z nich jest Ano Meria. Została ona założona przez przybyszów z Krety. Zachwyca przede wszystkim wąskimi uliczkami, klasztorem Panagia Tourliani z XVI-wieku oraz starym monastyrem Darga.

Warto także zwiedzić Ornos – duży kurort, który wyróżnia się luksusem i tym, że stanowi idealne wręcz miejsce do uprawiania różnorakich sportów wodnych. Często do brzegów portu w Ornos przybijają drogie jachty, a plaże są tu raczej zatłoczone. Zejście do morza jest tu bowiem bardzo łagodne, co sprawia, że zakątek ten stanowi idealne miejsce na wakacje dla rodzin z dziećmi.

Oczywiście Mykonos posiada znacznie więcej zakątków wartych odwiedzenia. Wiele tu kurortów słynących z malowniczych plaż, a co ciekawe symbolem wyspy są pelikany. Niewątpliwie ta grecka wyspa stanowi świetny pomysł na pełne atrakcji wczasy dla całej rodziny. Można tu niemal wszędzie dostać się skuterem lub quadem, a krajobrazy potrafią być naprawdę urocze. Dodatkowym atutem zaś jest idealna wręcz pogoda. Czego chcieć więcej?

Dodaj komentarz