Kos – wyspa Hipokratesa

Kos to przepiękna, grecka wyspa, która kusi słońcem i ogromem atrakcji. Idealnie nadaje się na spokojne wakacje z rodziną, czy też ukochaną osobą lub przyjaciółmi, a nawet na samotną wyprawę. Zachwycają tutejsze plaże, ciepły piasek oraz mnóstwo przemiłych zwierząt, które można podpatrywać. Poza tym Kos to także niezwykle bujne ogrody wraz z palmami, różnorakie zabytki i wspaniałe widoki. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Co warto zobaczyć na Kos i jak spędzić czas?

Zabytki na greckiej wyspie KosWyspa Kos znajduje się tuż przy wybrzeżu z Turcją i jest obmywana ciepłymi wodami Morza Egejskiego. Nazywana bywa często wyspą Hipokratesa lub też „egejskim ogrodem”. Zwłaszcza przez biura turystyczne. Będąc na wakacjach w tym miejscu warto oczywiście zwiedzić miasto Kos. To największa metropolia całej wyspy, które jest także jej centrum kulturowym. Można tu odnaleźć wiele kulturalnych oraz architektonicznych zabytków.

W samym sercu miasta znajduje się „Drzewo Hipokratesa”, a w innych zakątkach Kos ulokowane zostało Muzeum oraz Międzynarodowy Instytut Hipokratesa. Oprócz tego miasto to kusi takimi obiektami jak Świątynia Herkulesa, Świątynia Dionizosa, Odeon, Meczet Hassan Paszy, Świątynia Afrodyty czy Asklepiejon. Poza tym można tu odpocząć na przepięknych, piaszczystych i szerokich plażach.

Jednocześnie jeśli kocha się tego rodzaju relaks warto wybrać się na Lambi Beach czy Thermę z gorącymi źródłami, które wylewają się z groty skalnej. Nie sposób pominąć także Karmena Beach, jednej z najpiękniejszych plaż na Kos, która znajduje się niedaleko rybackiej wioski Kardamena.

Oprócz leniuchowania na Kos można także jeździć na rowerze (jest tu wiele ścieżek) czy zwiedzać wyspę skuterem. Dobrym pomysłem na pewno okaże się górski trekking, bowiem widoki ze szczytów Dikeos, najwyższego wzniesienia wyspy, są ponoć niezapomniane.

Kos to wyspa pełna kwiatów, piękna i zabytków. Oprócz plaż oferuje także górskie miasteczka, czy ssonowe lasy. Warto wybrać się tutaj z całą rodziną i delektować krajobrazami, pyszną kuchnią oraz świetną pogodą.

Dodaj komentarz