Korfu – wyspa spokoju

Wakacje w Grecji to świetny pomysł dla osób, które cenią sobie gorący klimat, piękne plaże i ciepłe morze. Wyspa Korfu gwarantuje malownicze krajobrazy i spokojny wypoczynek. To strzał w dziesiątkę dla wszystkich, którzy lubią obcować z naturą, a wieczorem skorzystać z lokalnych rozrywek. Wyspa Korfu będzie odpowiednia zarówno dla osób, które pragną przeżyć szalone wakacje, jak i takich, którzy podróżują z rodziną.

Grecka Wyspa Korfu położona jest nad Morzem Jońskim. Jest ona usytuowana na pograniczu grecko-albańskim. Od północnej strony otaczają ją wybrzeża Albanii. Mówi się, że Korfu jest królową Wysp Jońskich. Przez ponad 300 dni w roku świeci tu słońce. Trzeba mieć więc prawdziwego pecha, aby trafić na brzydką pogodę.

Na wczasy na Wyspę Korfu warto udać się w miesiącach maj-wrzesień. Jest to okres, gdzie dzienne nasłonecznienie jest najdłuższe (średnio 10 godzin). Temperatura w okresie czerwiec-sierpień wynosi ponad 30 stopni Celsjusza. W miesiącach wrzesień-październik jest to około 23-25 stopni Celsjusza – jest to idealna pora dla osób, które nie lubią upałów.

Wyspa Korfu – co trzeba zobaczyć?

Będąc na wyspie Korfu obowiązkowo trzeba zobaczyć Pałac Achillion, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów. Został on wybudowany przez cesarzową Elżbietę (powszechnie znaną, jako Sisi). Ciekawym miejscem jest również zatoka Paleokastritsa, która znajduje się w północno-zachodniej części wyspy. Można zobaczyć tutaj kościół oraz klasztor pod wezwaniem Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny. Nieopodal znajduje się również Muzeum Ikon.

Spędzając urlop na Korfu warto wybrać się również na rejs po innych, sąsiednich wyspach. Doskonałym pomysłem będzie na pewno popłynięcie w rejs na Paxos i Antipaxos. Największym atutem są tutaj naprawdę bajeczne krajobrazy.

Ciekawe…

Wyspa Korfu to jedno z najpopularniejszych miejsc na wczasy w Grecji. Z ciekawostek warto odnotować, że;

  • Wyspa Korfu była w przeszłości uwielbiana przez największych władców Europy. Szczególnie często odwiedzał ją Napoleon, Wilhelm II, czy też cesarzowa Elżbieta.
  • Na wyspie są komary, co może być niewielkim minusem. Warto mieć ze sobą środki przeciw owadom, dzięki którym nic nie zakłóci relaksu.
  • Na Korfu śnieg nie występuje. Najzimniej jest tutaj w miesiącach styczeń-luty. Temperatura w dzień wynosi około 14 stopni Celsjusza, a w nocy 5 stopni Celsjusza.

Planując wakacje w Grecji warto wziąć pod uwagę grecką Wyspę Korfu. Pomimo tego, że jest to turystyczny region, to nadal pozostaje on dość spokojny i klimatyczny. Jest to miejsce doskonałe zarówno dla wycieczek zorganizowanych, jak i osób podróżujących na własną rękę. Każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Dodaj komentarz