Greckie tańce i smaki

Restauracja w GrecjiKochasz ruch i chciałbyś poznać tradycyjne tańce greckie, które przybliżą Ci kulturę tego cudownego kraju? Wyjazd do Grecji będzie dla Ciebie niezapomnianym czasem. To właśnie tutaj możesz się zrelaksować, słuchając lokalnej greckiej muzyki instrumentalnej oraz próbując znakomitych narodowych potraw.

Grecja to państwo, gdzie znanych jest około 150 regionalnych tańców. Najbardziej sławnym z nich jest  zorba, która na potrzeby filmu „Grek Zorba” została znacznie zmodyfikowana i uproszczona. Ponadto grecy do dziś toczą spór z Turkami o to, kto tak naprawdę wymyślił ten taniec. Większość z tańców można zobaczyć, podczas organizowanych specjalnie dla turystów wieczorków greckich. Warto skorzystać z okazji i wybrać się na taką imprezę, gdyż oprócz wykonywanych do lokalnej muzyki instrumentalnej tańców, można też zobaczyć m.in. prezentację bogów greckich, ceremonię zapalania znicza olimpijskiego, mitologiczną walkę Tezeusza z Minotaurem – potworem z głową byka oraz spróbować lokalnych potraw i win.

Tradycyjne potrawy greckie, które warto spróbować, to m.in.; sałatka grecka , sporządzana ze świeżych warzyw, fety i oliwek; lokalny sos tzatziki, przygotowywany z ogórków, czosnku oraz mięty; musaka – potrawa tworzona na bazie bakłażanów, mięsa mielonego i sera. Warto także spróbować owoców morza; przepysznych ośmiornic, krewetek i kalmarów. Takie potrawy serwowane są w większości klimatycznych greckich tawern.

A co takiego pija się w Grecji? Po posiłku na znak gościny grecy często podają turystom narodowy napój – raki. To grecka wódka ułatwiająca trawienie. Do owoców morza warto także zamówić greckie wino, szczególnie bardzo popularną retsinę, która zawiera dodatek żywicy. Jeżeli lubisz smak anyżu warto także spróbować  greckiej wódki Ouzi. W Grecji bardzo popularne są oliwki, z których robione są potem przeróżne produkty. Niemalże  każde greckie danie wzbogacone jest oliwą z tych dojrzewających w południowym słońcu owoców. To produkt, który doskonale nadaje się również na prezenty dla rodziny i znajomych.

Zdumiewająca różnorodność kulturowa…

Grecja zdumiewa różnorodnością kultury, której nieodłączny element stanowią także taniec i kuchnia. Jeżeli pragniesz przeżyć cudowny urlop w śródziemnomorskim klimacie, Grecja to idealny kierunek dla Ciebie.
 

Dodaj komentarz