Grecki klimat

Słoneczny klimat GrecjiGrecja to kraj pełen uroczych widoków, błękitu i pyszności. Można tutaj znakomicie się zrelaksować i zapomnieć o troskach szarej codzienności. Zwłaszcza, że w Grecji owa codzienność ma zupełnie inny smak! Pachnie rozmarynem, drzewami oliwnymi i radością. Poza tym zdecydowanym atutem tego kraju jest brak jesiennej słoty, bowiem przede wszystkim można się tu spodziewać słońca.

Grecja należy do strefy klimatu podzwrotnikowego śródziemnomorskiego, co sprawia, że stanowi idealne miejsce na wymarzone wakacje. Warto chociaż raz w życiu być tutaj na wiosnę, która trwa w tym kraju do końca maja. Można się wówczas spodziewać bezchmurnego wręcz nieba i bardzo przyjemnej temperatury – zarówno na leniuchowanie na plaży, jak i zwiedzanie pobliskich atrakcji.

Następnie przychodzi bardzo upalne lato, które jest raczej trudne do zniesienie jeśli chodzi o greckie miasta. W lipcu i sierpniu w Atenach bowiem temperatura może dojść nawet do 40 stopni Celsjusza. Poza tym towarzyszy temu suche i gorące powietrze oraz zanieczyszczenia takie jak smog – dlatego na zwiedzanie greckich metropolii lepiej wybrać mniej upalną porę roku.

Zima w tym kraju trwa cztery miesiące – zaczyna się wraz z końcem października, jest deszczowa i nieco chłodniejsza. Następnie znów można się spodziewać oszałamiająco pięknej i przyjemnej wiosny.

Kiedy wybrać się do Grecji?

Najbardziej odpowiednimi miesiącami na odwiedzenie tego kraju, jeśli przede wszystkim mamy ochotę coś zobaczyć, pozwiedzać to niewątpliwie okres od końca marca do połowy czerwca. Świetnie w Grecji jest także we wrześniu i październiku. Kwiecień to miesiąc nieco podobny do tego, który panuje w Polsce, jest tu bowiem wtedy raz nieco wietrznie, raz można spodziewać się słoty, a raz słońca.

Grecki klimat niewątpliwie wspiera wypoczynek i relaks. Poza tym jak najbardziej można połączyć tu zwiedzanie wraz z odpoczywaniem na piasku. Niezależnie od tego, co kto lubi – każdy znajdzie tu coś dla siebie, a towarzyszyć mu będzie wspaniała wiosenna pogoda, lub ta charakteryzująca schyłek lata.

Dodaj komentarz