Atrakcje Aten

Grecja to taniec, słońce, śpiew i wyśmienita kuchnia. Poza tym to także zapach przeszłości i mnóstwo zabytków. Jej stolica zaś to kolebka europejskiej cywilizacji, którą można się zachwycić. Co przyciąga do Aten tylu turystów? Przede wszystkim ciepło, świetna kuchnia i miejsca, które mają za sobą tysiące lat historii. I choć na pierwszy rzut oka mogą Ateny mogą wydawać się brzydkie, to jednak mają swój niepowtarzalny urok, który przyciąga do nich turystów z całego świata.

Co warto zwiedzić w stolicy Grecji?

Akropol w Atenach - stolicy GrecjiPodobno, by zwiedzić Ateny wystarczą dwa dni, jednakże warto zatrzymać się tu na dłużej i dać sobie nieco więcej czasu, by zobaczyć wszystko to, co mają do zaoferowania. Oczywiście największą atrakcją i zarazem miejscem charakterystycznym tego miasta jest Akropol, a także wszystko to, co znajduje się wokół niego.

Wzgórze to posiada na swoim szczycie słynny Partenon, ogromną świątynię bogato ozdobioną przez jednego z najsłynniejszych artystów starożytności, czyli Fidiasza. Niestety do tej świątyni wejść się nie da. Warto ją jednak zobaczyć z zewnątrz, a także znajdujące się tam rzeźby Karietyd, czy Erechtejon. Na wschodniej części wzgórza zaś czekają dwa teatry antyczne, mowa ty o Teatrze Dionizosa oraz Odeona Heroda.

Kierując się natomiast na północ można odnaleźć pozostałości po agorach. Znajduje się tu grecka, czyli starsza agora, oraz rzymska, czyli forum. To właśnie tutaj działo się najwięcej. Agora Grecka obfituje w pomniki, sklepy, urzędy czy portyki handlowe, a także muzeum. Można tutaj również odnaleźć świątynie Hefajstosa z V wieku p.n.e, najlepiej zachowaną budowlę antyczną pochodzącą z czasów greckich.

Ateny to także Monastiraki, dzielnica, z której rozciąga się piękny widok na Akropol, pełna kawiarni, sklepików i restauracji. Znajduje się tu także Biblioteka Hadriana, meczet Tzistarakis czy  prawosławny kościół Pantanassa. Warto pospacerować również po Anafiotika, dzielnicy ulokowanej między Plaką, a Rzymską Agorą oraz zobaczyć Gamach Parlamaentu i Ogród Narodowy. To oczywiście nie koniec atrakcji, także naprawdę dobrze jest zostać w Atenach nieco dłużej.

Dodaj komentarz